Novinka:
KINIESIO TAPING

Tejpováním proti bolesti, zánětům a otokům

Ve Studiu AURA vám představujeme novinku – Kinesio Taping – techniku známou v Česku též jako K-Tape, K-tejp nebo Kinesio tejpování. Slouží jako moderní doplněk rehabilitačních procedur, jako jsou masáže, měkké techniky, léčebný tělocvik nebo elektroléčba. Je skvělou pomocí pro často namáhané svaly, klouby a vazy, redukuje bolesti, záněty a otoky.

Co je Kinesio tejpování (Kinesio Taping)?

Kinesio tejpování patří mezi nové trendy preventivního i léčebného a rehabilitačního ošetření pohybového aparátu a bolestivého svalstva. Metoda Kinesio tejpování je založena na principu funkčního zpevnění a ochrany svalu, šlachy nebo kloubu před poškozením nebo přetížením. Narozdíl od obvazů, které by bránily plnému pohybu a omezovaly krévní zásobení, jsou při této metodě používány tzv. Tejpy.

Co jsou tejpy a jak působí?

Tejpy jsou speciální lepicí pásky vyrobené na bázi bavlny. Elasticita použitého materiálu je velice podobná elasticitě lidské pokožky. Nově vyvinutý materiál z vysoce jakostní bavlněné tkaniny zprostředkovává léčebné účinky, je propustný vodě a vzduchu. Kinesio tejpování zajišťuje podporu a stabilitu kloubům, vazům a svalům, aniž by došlo k omezení cévního zásobení a rozsahu pohybu. Metoda umožňuje aktivní podporu svalů a kloubů bez omezení pohybu.

Ceněnou výhodou kinesiotejpu je šetrnost ke kůži po dobu 3-5 dnů, umožňuje svalstvu ideální napětí, positivně
působí na krevní oběh, lymfatický systém, podporuje hojení a urychluje regeneraci bolestivých oblastí. Snižuje bolesti, otoky a záněty.

Tejpy na kůži velice dobře drží, jsou prodyšné a jejich nošení dovoluje běžnou hygienu, sportování i plavání.

Tejpy:

  • zlepšují funkci svalů
  • podporují funkci kloubů
  • jsou ochranou před omezením cirkulace
  • aktivují endogenní analgetický systém (tlumí bolest)

Barevné tejpovací pásky

Tejpovací pásky jsou vyráběny v různých barevných provedeních. Barvy samotné nejsou pro účinek pásek důležité. Mohou však pomocí psychosomatiky pozitivně působit na pacienta, umocnit jeho vnímání tejpu na kůži a navodit jeho celkovou pohodu.

Metoda pochází z Japonska, kde vznikla již v roce 1979. V České republice ji zpopularizovali hokejoví maséři Miroslav Martínek a Pavel Křížek. Technika se stala základem rozvoje kineziologie.

Indikace pro Kinesio Taping

  • akutní i chronické bolesti zad, bolesti kloubů;
  • bolesti krční páteře a hlavy;
  • bolesti Achilogy šlachy, patní ostruhy, tenisový loket, aj.;
  • syndrom karpálního tunelu.

Kontraindikace pro Kinesio Taping

  • trombosy, diabetes, onemocnění ledvin, vrozené srdeční vady, těhotenství;
  • otevřené rány, křečové žíly, ekzémy.

CENÍK - KineSioTaping

BENEFITY, SLEVOVÉ PROGRAMY

Přijímáme benefity SODEXO PAS, TICKET MULTI, BENEFIT PLUS a UNIŠEK. Benefity nelze uplatnit na akce, slevové programy, bonusové poukázky. Při platbě těmito benefity nevystavujeme potvrzení pro zdravotní pojišťovny.

domluvte si termín

Objednejte se na svou proceduru na tel. čísle +420 732 608 989 nebo napište na info@studioaura.cz.

Máte dotaz? Rádi vám poradíme

Oblíbené služby

Užijte si masáže pro relax a zdraví

Obnovíme a posílíme váš pohybový aparát

Vyzkoušejte moderní způsoby tvarování postavy

Efektivní opalování po celý rok